Kaubandushoone K2 – Artelli 19

Kaubandushoone K2 – Artelli 19

Tallinnas, Kristiine linnaosas, aadressil Artelli 19 kerkis 2019. aasta suveks uus kaubandushoone nimega K2. K2 on 2018. aasta kevadel valminud väga populaarse K1 (Kadaka tee 4) arenduse II etapp.

Kokku on uues arenduses ca 2730 m2 üüritavat pinda. Hoone on kavandatud peamiselt ühekorruselise kaubandushoonena, mis on jagatud eraldi funktsioneerivateks boksideks, mida on võimalik üksteisest sõltumatult kasutusele võtta või bokse omavahel liita suuremaks üüripinnaks. Boksidesse on ligipääs kahelt poolt: esinduslik kliendi sissepääs Artelli tänava poolt ning laadimisuksega sissepääs maja tagant. Lisaks on hoone Kadaka tee poolsesse otsa planeeritud teise korruse büroo- ja teeninduspindade plokk.

Hoone on väga energiasäästlik ning keskmine kõrvalkulu on ca 1,5 EUR/m2 aasta keskmiselt. Igale pinnale on ettenähtud personaalne san-tehniline ruum WC ja dušiga, samuti on igal boksil autonoomne õhk-vesikütte konverteri baasil töötav energiaefektiivne küttelahendus ning jahutus. Lisaks on maja katusele paigaldatud päikesepaneelid, mis tagavad B-energiaklassi.

City Kliima OÜ poolt teostatud tööd/paigaldatud seadmed:

  • Jahutussüsteem: Daikin split-tüüpi laekassetid RZASG71MV1 + FCAG71A - 6 komplekti