Airobot_logo_negatiiv_RGB_v2ike-01

Soojustagastusega ventilatsiooniseade

Airobot

Eestis toodetud ja arendatud ventilatsiooniseadmed on eriti tuntud just oma efektiivsuse ja nutikuse poolest. Standardis on varustatud Airobot seadmed temperatuuri, õhuniiskuse ja CO2 anduritega ning ventilatsiooni juhtimine käib nõudluspõhiselt, mis võimaldab saavutada suurema energiasäästu kui tavaliste ventilatsiooniseadmete puhul.

*Küsi personaalset pakkumist ja tasuta konsultatsiooni

Airobot S

SEINALE KINNITATAV

 

Elegantse disaini ning ülima efektiivsusega soojustagastusega ventilatsiooniseade, mille eesmärk on tagada teile parim sisekliima.

Soojus- ja niiskustagastusega ventilatsiooniseade.
Õhuhulk kuni 500m3/h (139L/s) või ventileeritavat pinda kuni 250m2

Airobot L

LAKKE PAIGALDATAV

 

Ülimalt vaikne ning kompaktne soojustagastusega ventilatsiooniseade.

Soojus- ja niiskustagastusega ventilatsiooniseade.
Õhuhulk kuni 250m3/h (70L/s) või ventileeritavat pinda kuni 120m2

Täis tipptehnoloogiat

0 – 100% juhtimine võimaldab õhuhulga reguleerimise väga täpseks teha. Samas säästetakse oluliselt ka energiat tänu uut tüüpi mootori ajamile ning labadele. Koostöös FlowGrid tehnoloogiaga, mis aitab õhuvoolul ühtlasemalt mootorisse siseneda saavutatakse veel 20% suuremat efektiivsust.

Airobot seadmetes on kasutusel PTC küttekehad, mis on optimeeritud õhuvoolu jaoks ning tekitab väga vähe õhutakistust. Samas soojenedes kõrgele temperatuurile sekunditega võimaldab neid juhtida nõudluspõhiselt. Aastaringi on tagatud tasakaalustatud ventilatsioon

Miinuskraadide korral arvutab seade lähtuvalt siseruumi õhuniiskusest ja õhutemperatuurist külmumispiiri. Väljast võetav õhk eelsoojendatakse, mis välistab soojusvaheti külmumise. Lisaks on tagatud sellega sobilik sissepuhkeõhu temperatuur olenemata välistemperatuurist ning eraldi järelkütmine ei ole vajalik (plaatsoojusvahetite kõrge efektiivsuse tõttu).

Airobot L seade on valmistatud EPP materjalist, mis on õhu- vee ja korrosioonikindel. See omakorda tagab seadme pika eluea. EPP materjali kasutatakse ka näiteks jalgrattakiivrites.
Erinevalt teistest ventilatsiooniseadmetest on Airobot seadmed automaatse efektiivsuspõhise tasakaalustamisega. Seadme õhutakistus on pidevalt muutuv (näiteks mustunud filtrid, vesi jms) ja mootorite töötamise kiirust üksteise suhtes on vaja pidevalt muuta. See tagab alati mugava sissepuhkeõhu temperatuuri ning samas tagatakse veel suurem sääst küttekuludelt.
Kõik Airobot seadmed sisaldavad standardis erinevat tüüpi andureid temperatuuri, õhuniiskuse ja CO2 mõõtmiseks, mis muudab Airoboti väga unikaalseks. Kõik andurid on seadmesse juba integreeritud ning eraldi ruumidesse paigaldamist ei vaja.

Tooteomadused

Airobot seadmed sisaldavad standardis erinevat tüüpi andureid temperatuuri, õhuniiskuse ja CO2 mõõtmiseks.

Airobot seadmetel on suvine möödapääsuklapp, mis töötab automaatselt. Kui maja on suvepäeval üle kuumenenud, saab masin aru kui välistemperatuur on langenud alla sisetemperatuuri, avab klapi ja asub maja jahutama.

Külmas kliimas võib juhtuda, et seadme soojusvaheti külmub ära. Standardis integreeritud ja nõudluspõhiselt juhitud küttekeha jälgib, et soojusvahetiga seda ei juhtuks.

Kui ruumides ei viibita, lülitab seade end energiasäästu režiimile ning ventileerib minimaalsel võimalikul kiirusel. Tavarežiim taastub automaatselt kui inimene jõuab ruumidesse.

Vannituba kasutades reageerib Airobot niiskuse kiirele muutusele koheselt ning lülitub automaatselt suuremale kiirusele ja ventileerib seni kuni ruumid on kuivad.

Niiskus- ja soojustagastus

Airobot seadmed on varustatud vastuvoolu plaatsoojusvahetitega. Nende eelisteks on:

Standardis on Airobot seadmed varustatud soojusvahetiga, mis muudab süsteemi soojustagastusega ventilatsiooniks (HRV).

Lisavarustuses on võimalik saada tavalise soojusvaheti asemel niiskustagastusega (Entalpia) soojusvaheti, mis muudab süsteemi energiatagastusega ventilatsiooniks (ERV). Niiskustagastusega soojusvaheti tagastab nii soojust (efektiivsus kuni 90%) kui ka õhuniiskust (efektiivsus kuni 80%).

Niiskustagastusega soojusvaheti on sarnane tavalise soojusvahetiga, kuid plaatides on kasutatud spetsiaalset innovaatilist polümeeri membraani tehnoloogiat. See võimaldab õhuniiskusel kanduda väljatõmmatavast õhust uuesti sissepuhkeõhku. Materjal on antibakteriaalne, mis ei lase mikroobidel plaadile tekkida.

Ülevaade oma kodust olenemata asukohast

Airobot ventilatsiooniseadmeid võimalik juhtida läbi füüsilise juhtpuldi ning iOS ja Android mobiilirakenduse kõikjalt, olenemata asukohast.

Mobiilirakenduse kaudu näeb oma eluruumide viimase 24h õhukvaliteedi näitajate statistikat. Airobot tooted on ühendatud pilve kaudu arenduskeskusega, mistõttu areneb seade ise automaatselt ilma inimsekkumiseta edasi.

Pidev arendustöö tarkvaraga ja uuendused tagavad selle, et ventilatsiooniseade on ka aastate pärast kõrgtehnoloogiline. Kõik toimib automaatselt ning kasutaja sekkumist ei vaja.

Android-iOS-Thermia-Online.png

Ülevaade oma kodust olenemata asukohast

Airobot ventilatsiooniseadmeid võimalik juhtida läbi füüsilise juhtpuldi ning iOS ja Android mobiilirakenduse kõikjalt, olenemata asukohast.

Mobiilirakenduse kaudu näeb oma eluruumide viimase 24h õhukvaliteedi näitajate statistikat. Airobot tooted on ühendatud pilve kaudu arenduskeskusega, mistõttu areneb seade ise automaatselt ilma inimsekkumiseta edasi.

Pidev arendustöö tarkvaraga ja uuendused tagavad selle, et ventilatsiooniseade on ka aastate pärast kõrgtehnoloogiline. Kõik toimib automaatselt ning kasutaja sekkumist ei vaja.

Android-iOS-Thermia-Online.png

Ruumides viibimise tuvastus

Airobot suudab mitmete andurite koosmõjul tuvastada, kui kedagi ei viibi ruumides ning lülitab ennast kõige minimaalsemale kiirusele. Näiteks kui keskmiselt ei viibita ruumides kaheksa tundi ööpäevas, siis võrreldes tavalise ventilatsiooniseadmega säästab Airobot kuni 30% energiakuludelt ning lisaks ka küttelt.

Värvidest saate valida kas klassikalise valge või elegantse musta vahel.

Lisad

Eelkütte- ja jahutuskalorifeer

Maaküttel põhinev ventilatsiooni jahutus ja eelsoojendus. Airoboti unikaalsuse tõttu on võimalik ühe kalorifeeriga kasutada kahte erinevate lahendust. Airobot seade lülitab tsirkulatsioonipumpa ning juhib ringlust kalorifeeris. Süsteem ühendatakse otse pinnasekontuuri ning kalorifeeris ringleb soojuskandja. Eeldab pinnasekontuuri olemasolu.

Võimaldab eelsoojendada väljast tulevat õhku, mis vähendab seadme talvist külmumiskaitsele kuluvat energiat.

Väljast võetav soe õhk jahutatakse maha ning ventilatsiooniseade suunab jahutatud õhu möödapääsu klapi kaudu soojusvahetist mööda otse tuppa. Lisaks võimaldab süsteem suvisel ajal soojust viia maapinda tagasi (valmistuda uueks kütteperioodiks) ning selle tõttu ka talvisel ajal maasoojuspumba kasutegur on kõrgem.

Filtrikassett

Filtrikasseti paigaldamine välisõhuvõtu torustiku algusesse võimaldab pikendada ventilatsiooniseadme filtrite eluiga ning välistab ka putukate, puulehtede või muu sarnase suurema mustuse sattumise torustikku.

Mürasummutid

Vaikse ja efektiivse ventilatsioonisüsteemi tagamiseks on oluline valida ka parimad mürasummutid. Airobot insenerid on valinud välja parimad mürasummutid võttes arvesse Airobot ventilatsiooniseadmete mürakarakteristikat ning mürasummutite summutusvõimet iga sageduse juures.

Eesti oma edulugu

Kodumaine ettevõte

Airobot OÜ on 2013. aastal Eestis asutatud tehnoloogia- ja tootmisettevõte, mis tegeleb intelligentsete soojustagastusega ventilatsiooniseadmete ja küttesüsteemi juhtimise lahenduste arendamise ja tootmisega.

Airbot’i innovaatilised seadmed on tõusnud maailma tippu, aidates inimestel nii oma füüsilised kui ka vaimsed igapäevatoimetused veelgi nauditavamaks teha. Seda kinnitab kasutajate positiivne tagasiside, mitmete riikide huvi aga ka suurte arendajate soov kasutada Airobot ventilatsioonisüsteeme oma projektides.

Tehnilised andmed Tehnilised andmed Airobot S1 Airobot S1 ERV Airobot S2 Airobot S2 ERV Airobot L Airobot L ERV
Energiamärgise klass Energiamärgise klass A+ A A+ A A A
Soovitatav ventileeritava pinna suurus kuni Soovitatav ventileeritava pinna suurus kuni 170m2 170m2 250m2 250m2 120m2 100m2
Maksimaalne õhuvooluhulk (100 Pa) Maksimaalne õhuvooluhulk (100 Pa) 396m3/h või 110L/s 396m3/h või 110L/s 463m3/h või 110L/s 463m3/h või 110L/s 250m3/h või 69L/s 200m3/h või 56L/s
Soojustagastuse efektiivsus Soojustagastuse efektiivsus 92,6% 87% 92,2% 85.1% 89% 81%
Niiskustagastuse efektiivsus (ainult ERV mudel) Niiskustagastuse efektiivsus (ainult ERV mudel) - 54.2% - 53.2% - 48%
Mootorid (EC) Mootorid (EC) 2 x 118W 2 x 118W 2 x 163W 2 x 163W 2 x 83W 2 x 83W
Torustiku ühendus Torustiku ühendus 4 x 160mm 4 x 160mm 4 x 200mm 4 x 200mm 4 x 160mm 4 x 160mm
Filtrid (peenfiltrid) Filtrid (peenfiltrid) 2tk ePM10 55% (M5) 2tk ePM10 55% (M5) 2tk ePM10 55% (M5) 2tk ePM10 55% (M5) 1tk ePM10 55% (M5) + 1tk ePM1 55% (F7) 1tk ePM10 55% (M5) + 1tk ePM1 55% (F7)
Mõõdud (P x L x K cm) Mõõdud (P x L x K cm) 58x81x92 58x81x92 58x81x92 58x81x92 111x61x30 111x61x30
Kondensaadi äravooluühendus nõutud Kondensaadi äravooluühendus nõutud Jah Ei Jah Ei Jah Ei
Paigaldus- ja hooldusjuhend Laadi alla
Kasutusjuhend Laadi alla

Küsi pakkumist

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.